AFRİKA YOLUNDA LİDERLİK EĞİTİMİ

Liderlik Eğitimi, çeşitli vesilelerle Afrika ülkelerinden ülkemize eğitim için gelmiş Afrikalı öğrencilere yöneliktir. Uzun yıllar Afrika üzerine yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Afrika’nın ihtiyacının günübirlik gıda dağıtımı gibi çalışmalar değil Afrika’da gıda güvenliğini sağlayacak, Afrika arazilerinde Afrikalıları besleyecek ürünlerin ekilmesini sağlayacak liderlerin yetiştirilmesi olduğunu düşünüyoruz. Derneğimizin ana felsefesi olan “sürdürülebilirlik” gereği Afrikalıların ihtiyacının yerel imkânların ve yerel halkların güçlendirilerek eldekileri en iyi şekilde değerlendirecek ve yönetecek liderlerin yetiştirilmesi olduğu kanaatindeyiz.

Afrikalı öğrencilerde var olan liderlik kabiliyetlerini geliştirmek, ülkelerindeki imkânların farkına vardırmak ve sürdürülebilirliğin gereği olan teme dinamiklerin bilincini vermektir. Çalışma disiplini kazanmayı sağlama, pratik uygulamaları tecrübe etme, katılım sağlama, bilgi, beceri ve görgülerini artırma için gerekli çalışmaları yapmaktır.

Liderlik eğitimi başta kişisel gelişim olmak üzere farklı alanlardan uzman kişiler tarafından verilmektedir. Liderlik eğitimlerini Türkiye’den ve Afrika ülkelerinden alanında uzman, insan ilişkileri ve sosyal gözlemleri iyi olan eğitmenler tarafından verilmektedir. Hem Afrika ülkelerinden hem de Türkiye’den vizyon sahibi kişisel gelişimciler ve liderlerden oluşan bir ekip tarafından hazırlanan liderlik eğitimi Afrika ülkelerindeki en temel problem olan liderlik problemine neşter vuracak bir çalışmadır.

Bu eğitim neticesinde Afrikalı öğrenciler kendi aralarında uyumlu ve uzun vadeli ilişkiler kurabileceklerdir.

Sosyal, siyasal, ekonomik ve kültürel alanlarda kendilerine güvenen başarılı birer lider olma yolunda çok ciddi mesafeler kat edeceklerdir.

Kendi toplumları içerisinde de sosyal sorumluluklarından kaçmak yerine onlarla yüzleşme cesaret ve kabiliyetine sahip birer kişi olacaklardır.

Kendi toplumlarına döndükleri zaman insanlara heyecan verecek, onlara güç ve kuvvet kazandıracak kişiler olacaktır.

  
2939 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret71481
Saat