Hakkımızda

Bu dergi Afrika hakkındaki yerleşik düşüncelere karşı bir başkaldırıdır.
Bu dergi bir hafıza ve konfor bozucudur. İlk işi de budur.
Bu dergi Afrika üzerine yeniden düşünmeye bir çağrıdır.
Bu dergi Afrika için Türkiye’den yeşerebileceği umulan bir umuttur
Bu dergi derilerinin renginden dolayı hor görülen kalp sahibi insanların hikâyesidir.
Bu dergi 54 ülke ve 15’e yakın otonom-yarı otonom veya hala Batılı güçlerin yönetimi altındaki bölgelerle lehçe farklılıklarıyla birlikte 2800`ün üzerinde dil ve o oranda da kültürün sesi soluğu olacak.
Bu dergi Afrika ile unutulmuş, unutturulmuş bağlarımızın hatırlanması için çalışacaktır.
Bu dergi Afrika’nın kaybolan Müslüman kabilelerinin sesi olacaktır.
Bu dergide Afrika’yı sömüren sömürgecilerin değil sömürülenlerin, mazlumların seslerini duyacaksınız.
Bu dergi misyonerlerin mahvettiği topraklardaki rüya görmeyi unutmuş insanların hikayesidir.
Bu dergi, Avrupa Birliği’nden başka hiçbirşeyin düşünülmediği Türkiye’de Türkiye-Afrika Birliğinin kurulmasını istemektedir.
Bu dergi Afrika ile ilişkilerimizin kalıcı çalışmalarla geliştirilmesini istemektedir, bunun için de çalışmaktadır ve çalışacaktır.
Bu dergi Afrika ile yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede gerçekleşmesini istemektedir. Bu dayanışmamız da modern dünyanın vahşi kapitalizminin yıkıcılığına karşı durmanın ifadesi olacaktır.
Bunun için de Afrikalı yazar, düşünür, sanatçı, siyasetçi ve gazetecilerle yapılan röportajlar yayınlanacak, yapılan seminer ve konferansların özetleri yayınlanacaktır.
Biz sayılı haçlı seferlerinden kaynaklanan problemleri yaşadık geçti gitti. Ama onlar sayısız haçlı seferleriyle uğraştılar ve uğraşıyorlar.
Yayınlanan yazılar daha sonra konularına göre sınıflandırılıp Afrika Kitaplığı altında yayınlanacaktır. Bütçe elverdiği zaman da Afrika üzerine hazırlanmış belgeseller ve müzik CD’leri de yayınlanacaktır.
Elbetteki her doğum sancılı olur. Bu da dergimizin ilk sayısı olduğu için eksiklikleri fazlalıkları olacaktır. Daha sonraki sayılarda daha güzel çalışmalar olacaktır. Elde olmayan sebeplerden dolayı derginin yayımlanmasının gecikmesinden dolayı da özürlerimizi beyan eder Türkiye’ye ve Afrika’ya hayırlar getirmesini Cenab-ı Hakk`tan niyaz ederiz. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri Türkiye’nin ilk ve tek Afrikalı dergisiyle başbaşa bırakıyoruz.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret70913
Saat